Bzik na Pinterest

wtorek, 31 lipca 2012

Książka, wino i leniwie płynący czas. Gdzie, jeśli nie w Krakowie?Nie pamiętam, kiedy po raz pierwszy usiadłam w Czułym Barbarzyńcy, 10 czy 12 lat temu? Ważne, że, nowe wtedy dla mnie, połączenie księgarni z kawiarnią zdało mi się rajem na ziemi. Dziś jest wiele takich miejsc w różnych miastach Polski, rzadko jednak spotyka się inne cudowne zestawienie: książek i wina.
 
W Krakowie, na Małym Rynku, pod numerem 4 mieści się prężnie działająca Księgarnia Hiszpańska Elite. W głębi lokalu, choć jest też osobne wejście, Polskie przedstawicielstwo Bodegas Santa Rufina otworzyło pod koniec zeszłego roku swój drugi sklep.
Pośród regałów z książkami odbywają się degustacje wina i spotkania autorskie.
Na co dzień można usiąść z lampką wina i książką przy stoliku, a w tym tygodniu, wyjątkowo, corte de paletilla, czyli do każdego wina degustowanego w lokalu, serwowana jest hiszpańska szynka, krojona na miejscu. Podobno w weekend będzie też tortilla de patatas.
Wszystkie wina sprzedawane w tym miejscu to pochodząca z Hiszpanii marka Viña Rufina.

Bodegas Santa Rufina będą też miały swoje stoisko na Placu Szczepańskim, podczas zbliżającej się trzeciej krakowskiej edycji Lata Leniwców. To Festiwal Spowalniana Czasu organizowany przez Collegium Vini. W tym roku odbędzie się w dniach 2-5 sierpnia. Przez cztery dni, od godziny 11 będzie można odwiedzić kiermasz "win i smacznych rzeczy", jak czytamy na stronie collegium. To okazja, aby skosztować, zobaczyć proces przygotowywania i nabyć wiele smakołyków z różnych regionów. 
W zeszłym roku można też było posłuchać muzyki, posiedzieć na leżaku i... spróbować spowolnić czas. Ciekawe, jak będzie tym razem?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz