Bzik na Pinterest

niedziela, 29 marca 2015

Co słychać w Hiszpanii: Centro Pompidou Málaga - nowe muzeum sztuki współczesnej na mapie Hiszpanii.

http://bit.ly/1F9dI7v

W piątek, 27 marca uroczyście otwarto Centro Pompidou Málaga. To druga filia Centrum Pompidou na świecie i pierwsza poza granicami Francji. 


W hiszpańskim oddziale słynnego centrum sztuki współczesnej można podziwiać stałą ekspozycję, oraz wystawy tymczasowe. Wśród zbiorów, które na stałe przebywają w CPM są obrazy Francisa Bacona, Pablo Picasso, Joana Miro, Fridy Kahlo, René Magritte, Marca Chagalla, Johna Currina, a także rzeźby Alberto Giacomettiego oraz instalacje, zbiorowego autorstwa studentów ASP w Maladze.


Sam budynek o powierzchni 6300 m2, zaprojektowany przez architektów z grupy Gerencia de Urbanismo składa się z dwóch podziemnych kondygnacji mieszczących zbiory i jest zwieńczony szklanym kubikiem. Stąd jego nazwa "Cubo". CPM jest usytuowane u zbiegu 1 i 2 molo oraz 2 ważnych ulic Malagi.
 
http://www.centrepompidou.es/espanol/
Ceny biletów mają rozpiętość od 2,5 euro (ulgowy - ekspozycja stała) po 9 euro (normalny -łączony: ekspozycja stała + tymczasowa). Codziennie za darmo zbiory CPM mogą oglądać studenci i doktoranci wydziałów Akademii Sztuk Pięknych, Historii Sztuki, pracownicy muzeów, osoby bezrobotne, te, które nie ukończyły 18 lat. W niedziele od godziny 16 wstęp wolny dla wszystkich.


Więcej zdjęć, plan budynku oraz informacje dotyczące ekspozycji można znaleźć na http://www.centrepompidou.es/

Wpis piszę w malignie. Wybaczcie ewentualne braki w logice czy formie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz