Bzik na Pinterest

sobota, 29 września 2012

W niedzielę rusza Cine LatinoKino Alchemia i Szkoła Języka Hiszpańskiego Machina Edukacyjna po raz kolejny zapraszają na cykl o wpadającej w ucho nawie Cine Latino. To program przedstawiający nowe filmy z krajów hiszpańskojęzycznych, składa się z pokazów i wykładów. Jego celem jest przybliżenie polskiemu widzowi kultury Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej. Tych z Was, którzy często chodzą do kina na hiszpańskie lub iberoamerykańskie produkcje nie muszę przekonywać, że poza podróżą……………………………..przepraszam, rozmarzyłam się,  to najlepsza okazja aby wsłuchać się w melodię języka danego kraju.
Składające się z dwóch pokazów i wykładu spotkania filmowe będą się odbywać raz w miesiącu od września do grudnia.

Zaczynamy w tę niedzielę, 30.09

Bohaterem pierwszego spotkania  jest  Daniel Sánchez Arévalo, jako przedstawicielowi współczesnego kina hiszpańskiego. Obejrzymy dwa filmy tego twórcy, jeden z nich wyreżyserował, do drugiego napisał scenariusz.

O godzinie 16 pokaz filmu Kuzyni (Primos), reż. Daniel Sánchez Arévalo. Film ten niedawno był pokazywany na ekranach naszych kin. Reżyser jest znany i ceniony w Polsce, głównie za Granatowy prawie czarny (Azul oscuro casi negro). Boję się, że ta komedia nieco popsuje mu opinię, ale oceńcie sami.
O 18 wykład, który poprowadzi lektorka Machiny Edukacyjnej Rosario Ortega Serrano. Zapowiada się ciekawie.
O 19 pokaz filmu Inny (Mal ajeno), reż. Óscar Santos Gómez. Scenariusz Daniel Sánchez Arévalo Zdecydowanie polecam tę projekcję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz