Bzik na Pinterest

poniedziałek, 12 stycznia 2015

Zapis wspólnej trasy koncertowej Serrata i Sabiny za darmo na rtve.

źródło: http://www.elsimboloyelcuate.com/#!gallery/c8te


Do 20 stycznia można oglądać bezpłatnie na stronie rtve dokument SERRAT Y SABINA: El símbolo y el cuate (Symbol i kompan) zrealizowany podczas ich ostatniej wspólnej, dziewięciomiesięcznej trasy koncertowej po Ameryce Łacińskiej (2012).

Jak wskazuje tytuł bohaterami dokumentu są Joan Mauel Serrat y Joaquín Sabina. Jednak wbrew rozróżnieniu na symbol i jego kompana dla wielu z nas obaj bardowie są symbolami, legendą, ważnymi elementami epoki zmian społecznych w Europie i Ameryce Łacińskiej. To nie jest jedynie zapis trasy koncertowej, jakich wiele, to obraz podróży przez kontynent i jego historię, spotkanie z wieloma wybitnymi osobowościami.

Produkcja jest w języku hiszpańskim. Napisów w innym nie uświadczycie. Żeby w pełni docenić kunszt dziennikarski realizatorów i wczuć się w klimat należy dość dobrze znać hiszpański. Choć może Ci z Was, którzy nie władają nim biegle, ale skupią się jedynie na muzyce i obrazie też odczują przyjemność z oglądania dokumentu.
Bzik gorąco poleca. Myślę, że to "pozycja obowiązkowa" dla fanów obu/jednego z panów.
Oto link do strony telewizji hiszpańskiej, gdzie możecie obejrzeć dokument, a tutaj oficjalna strona produkcji.

SERRAT Y SABINA: El símbolo y el cuate  Reż. Francesc Relea, Hiszpania, 2013, '82 min. jęz. hiszpański. Film nakręcono w Hiszpanii, Argentynie, Chile, Peru, Urugwaju i Meksyku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz