Bzik na Pinterest

czwartek, 15 stycznia 2015

Co słychać w Hiszpanii.

Przyszło mi to do głowy w zeszły weekend. Zakładam, że większość czytelników bzika zna dość dobrze hiszpański. Ale na pewno nie ma czasu codziennie czytać prasy i doniesień z Półwyspu. Jest też grupa, która nie włada hiszpańskim zbyt biegle lub wcale. Myślę, że wszystkim przypadnie do gustu nowa kategoria wpisów. Ze względu na to, że ich przygotowanie jest dość czasochłonne nie mogę zagwarantować cykliczności. Będę pisać tak często, jak tylko się da. Kategoria: CO SŁYCHAĆ W HISZPANII będzie subiektywnym przeglądem hiszpańskiej prasy lub mediów społecznościowych. Oczywiście będą też odnośniki do źródeł, w postaci pogrubionych fragmentów tekstu, żeby osoby zainteresowane i hablające mogły poczytać więcej. Co na to Szanowne Towarzystwo?

Na pierwszy ogień:

Jak donosi El País, rodzinę Królewską czeka przeprawa przez kolejny skandal. Sąd najwyższy dopuścił do postępowania wniosek o ustalenie ojcostwa wobec nieurzędującego już króla Juana Carlosa. Ingrid Sartiau, 48 belgijka twierdzi, że jest jego córką. CDN...

Według informacji opublikowanej w dzienniku La VanguardiaAlhambra, słynny kompleks architektury arabskiej w Granadzie, jest najbardziej popularną, czyli najczęściej odwiedzaną atrakcją w Hiszpanii. Kolejny rok z rzędy jest na czele listy. W 2014 Alhambrę zwiedziło 2,4 miliona osób. Od lat z resztą to sektor turystyczny jest najbardziej dochodową gałęzią hiszpańskiej gospodarki.

Tymczasem uwaga osób związanych zawodowo ze światem filmowym, mediów zajmujących się kulturą oraz wszystkich kinomanów na Półwyspie jest skierowana na Nagrody Goya. Wiele produkcji kandydowało w 28 kategoriach. Tylko po 4 z nich dostały oficjalne nominacje. Po raz 29 Nagrody zostaną wręczone 7 lutego. Bzik będzie trzymać rękę na pulsie. Tutaj przegląd obrazkowy zamieszczony przez El Mundo (aaa! Banderas - hipster/drwal!). A to jest link do oficjalnego serwisu Nagród Goya.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz