Bzik na Pinterest

wtorek, 4 marca 2014

Spektakl Flamenco KSIĘŻYCOWE GODYJak twierdzą twórcy:                                                                                                    

"Są takie miejsca, gdzie czas nie ma znaczenia. Zieleń jest zielona, czerń jest czarna, a cisza jest cicha. Miłość to miłość, kłamstwo to kłamstwo, a śmierć to śmierć. Ani mniej ani więcej. W takich miejscach bywają jeszcze starzy bogowie. W takich miejscach spełniają się ich pragnienia. Obok mieszkają zwyczajni ludzie. Nie są ani lepsi, ani mądrzejsi od innych, może trochę ostrożniejsi? Ostrożniejsi, bo dobrze wiedzą, że trzeba uważać o co się prosi i że nie wolno igrać z Księżycem….."

Zespół Teatru Tańca FlamencoArte sięga do legendy osadzonej w kulturze cyganów andaluzyjskich – nie tylko ich zwyczajach, muzyce i tańcu, ale przede wszystkim sposobie myślenia i postrzegania świata. Różne odcienie kobiecości, dojrzewanie do miłości i cena uczucia stają się pretekstem do muzyczno-tanecznego rozważania.

Na scenie współistnieją dwa światy – barwna narracja jako powrót do dawnej praktyki opowiadania baśni oraz sztuka flamenco – uzupełniająca to, co między słowami. Zachwycające choreografie, barwne stroje, tradycyjne rekwizyty, nawet śpiew i muzyka gitarowa „na żywo” – wszystko zostaje poddane zaskakującemu nastrojowi, udzielającemu się publiczności.

Występują:
Nadia Mazur i Steffano Terrazzino w tanecznych rolach głównych
Magda Navarrete - śpiew flamenco
Damian Kowaliński - gitara flamenco
Mirella Gliwińska - narracja
oraz tancerki Teatru Tańca Flamencoarte


29 marca 2014 roku, godz. 18.00-19.30
Bielańska Scena Kameralna Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury
ul. S. Żeromskiego 29, Warszawa
Teatr mieści się w budynku Urzędu Dzielnicy Bielany
 


bilety w kasach Teatru oraz na e-bilet

Więcej info o uczestnikach:

Stefano Terrazzino - celebryta, Mistrz Europy 2011 (Paso doble, tańce latynoamerykańskie), wielokrotny uczestnik/zwycięzca TV Show “Taniec z Gwiazdami”
Magda Navarrete – wokalistka i śpiewaczka flamenco, płyty “Noche do bolero: Chilli”, “Iman”, producentka muzyczna, trener SLS


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz