Bzik na Pinterest

poniedziałek, 10 marca 2014

14. Tydzień Kina Hiszpańskiego cz.3


                                         


El amor no es lo que era  / Ach, ta dzisiejsza miłość

Kiedy wracasz do swojego miasta po kilku miesiącach lub kilkunastu latach, wydaje się inne. Kiedy patrzysz na nie z dachu o 3 nad ranem, też wygląda inaczej. Walencja się zmienia. Życie bohaterów filmu, który nakręcono w tym pięknym mieście i jego okolicach, również.

Álex i Lucía są młodzi, niedawno się poznali. Ona, studentka pracująca w kawiarni nie ma czasu i odwagi na związek. On, młody lekarz nie powinien się angażować emocjonalnie, bo niebawem wybiera się na stypendium za granicę. Jednak między tym dwojgiem rodzi się nieplanowane uczucie. Wniosek: czas na zmiany.

Paz i Jorge są małżeństwem w średnim wieku. Ich namiętność i miłość już wygasły, a oni nie potrafią o tym rozmawiać. Na inne tematy chyba też już nie. Unikają siebie nawzajem. To naprawdę trudna sytuacja. Wniosek: czas na zmiany.

Albert i Irene byli parą wiele lat temu. Ona uciekła od niego. Teraz ponownie mają szansę na uczucie. Czy będą potrafili ją wykorzystać, skoro wcześniej im się nie udało? Chyba warto zaryzykować, żeby spędzić z kimś końcówkę życia. Wniosek: czas na zmiany.

Obsada: Aida Folch (Poniedziałki w słońcu), Petra Martínez (Słodkich snów, Złe wychowanie), Alberto San Juan (Słodkich snów, Casual Day, Wieczni kowboje) i Carlos Álvarez Novoa (Same, Nie zrywa się kwiatów14. TKH).
Po raz pierwszy na polskich ekranach wystąpią Blanca Romero i Nicolás Coronado.

El amor no es lo que era  /  Ach, ta dzisiejsza miłość
Hiszpania 2013 ǀ 89'
Reżyseria: Gabriel Ochoa
Scenariusz: Ada Hernández, Rafael Cobos, Gabriel Ochoa
Zdjęcia: Gabo Guerra
Muzyka: Julio de la Rosa
Występują: Alberto San Juan, Aida Folch, Carlos Álvarez-Novóa, Petra Martínez, Nicolás Coronado, Blanca Romero, Jose Coronado
Język oryginalny: hiszpański
Napisy: polskie, angielskie

Festiwal Kina Hiszpańskiego w Maladze 2013 – Film zamknięcia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz