Bzik na Pinterest

niedziela, 23 marca 2014

14. Tydzień Kina Hiszpańskiego cz.6.

Fabián i Mariela są małżeństwem od 25 lat. On zajmuje kierownicze stanowisko w banku. Ona jest psycholożką. Wiodą dostatnie, spokojne, poukładane życie. Wytrącony z równowagi nagłą śmiercią kolegi Fabián za namową spotkanego przypadkiem, niewidomego pisarza (ewidentne nawiązanie do Borgesa) zaczyna szukać prawdziwej pasji. Nawiązuje romans z piękną rzeźbiarką, kobietą z obcego mu świata. To uczucie, kompletnie zmieni jego życie.


Scenariusz powstał na podstawie sztuki teatralnej "Cita a ciegas" (Randka w ciemno), Mario Diamenta.

To mroczna i piękna opowieść o przypadkowych spotkaniach, równoległych światach, nieuniknionych miłościach, pożądaniu, sile przeznaczenia i autodestrukcji.
Historia pisarza i jego niespełnionej miłości sprzed lat przypomina, że można przez całe życie żałować czegoś, czego się nie zrobiło.
Natomiast wątek Marieli jest przykładem na to, że można nie znać człowieka, którego się kocha i z którym żyje się pod jednym dachem przez 25 lat. Fabián nagle stwierdza, że jego dotychczasowe życie było błędem, wypaczeniem, chorobą. "Jak można żyć bez ryzyka?"- pyta- "Jak mogłaś przeżyć tyle czasu bez pasji?"

W roli pisarza legendarny Federico Luppi, którego polscy widzowie mogą pamiętać z filmów takich jak „Labirynt fauna”, „Kręgosłup diabła”, „Martin”, „Wiatr”,  „To co nas łączy”. Fabiana zagrał ceniony w Argentynie Darío Grandinetti znany u nas z doskonałej kreacji w „Porozmawiaj z nią” Pedro Almodovara.Nieunikonione (Inevitable)

Hiszpania, Argentyna 2013 ǀ 97'
Reżyseria: Jorge Algora
Scenariusz: Jorge Algora, Héctor Carré
Zdjęcia: Suso Bello
Muzyka: Berrogüetto
Występują: Federico Luppi, Darío Grandinetti, 
Mabel Rivera, Carolina Peleritti

Język oryginalny: hiszpański
Napisy: polskie, angielskie
Tłumaczenie: Monika Mazur BZIK IBERYJSKI

Festiwal Kina Hiszpańskiego w Maladze 2013 -  
Konkurs Główny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz