Bzik na Pinterest

sobota, 2 marca 2013

Rusza 13. Tydzień Kina Hiszpańskiego.

We czwartek, 7-go marca rozpoczyna się 13. Tydzień Kina Hiszpańskiego.

W kinach Warszawy, Gdańska, Krakowa, Katowic, Łodzi, Poznania i Wrocławia będzie można obejrzeć starannie wyselekcjonowane przykłady najnowszej  hiszpańskiej kinematografii. W  znacznej większości, będą to premiery polskie.  Filmy będą pokazywane w kategoriach: nowe kino hiszpańskie,  dokument: w roli głównej kobieta, oraz współczesne kino galicyjskie.
Każdy znajdzie tam coś dla siebie, są dramaty rodzinne o trudach dorastania, jest wzruszający film kostiumowy, kilka przezabawnych komedii, w tym jedna całkowicie absurdalna, kilka słodko gorzkich historii, jedna całkiem gorzka, jest kino akcji oraz przebój z bożyszczem nastolatek (choć na fajną klatę miło popatrzeć w każdym wieku), są w reszcie ciekawe i inspirujące dokumenty o silnych kobietach.
Zachęcam do odwiedzenia strony Tygodnia http://www.manana.pl/hiszpanie/.
Przeczytajcie opisy, zastanówcie, na co chcielibyście się wybrać, sprawdźcie kiedy i gdzie grane są filmy, które Was zainteresują.  Jeśli chcecie nabyć bilety po bardziej przystępnych cenach, skorzystajcie z przedsprzedaży.  W Warszawie do 6 marca włącznie. Terminy w innych miastach do sprawdzenia na stronach konkretnych kin.
Ponieważ pracuję jako tłumacz i pomagam przy organizacji festiwalu, widziałam większość filmów i mam swoich faworytów. Napiszę więcej o każdym z nich w kolejnych dniach.

Natomiast teraz, zapowiedź konkursu. Nagrodą jest jedno podwójne zaproszenie na otwarcie festiwalu w warszawskim kinie Muranów. 7 marca, godzina 20.30
W programie oficjalne powitanie, pokaz filmu Sześć razy Emma oraz przyjęcie sponsorowane przez Ambasadę Hiszpanii , dokładnie Biuro Radcy ds. Turystyki (Oficina Española de Turismo).

Jutro o godzinie 12, na fejsbukowym profilu bloga padnie pytanie związane z poprzednimi edycjami TKH i dotychczasowymi opisami filmów na nich pokazywanych dostępnymi na bziku. Przygotujcie się, możecie przeszukać archiwum już teraz i nastawić budzik ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz