Bzik na Pinterest

poniedziałek, 17 grudnia 2012

Pokaz filmów kolumbijskich w Sol y SombraCo wiesz o Kolumbii?
Większość z nas wie niewiele. Poruszamy się w obrębie dość ciasnych stereotypów (tropik-kawa-kokaina-wojna domowa). No dobrze, dodajmy jeszcze Shakirę i G.G.Marqueza, na tym koniec .
 Jednym z najlepszych sposobów na to, żeby dowiedzieć się więcej przede wszystkim o kulturze i życiu codziennym mieszkańców jakiegokolwiek kraju jest obejrzenie filmów, które są tam produkowane.
Ula Lewandowska Osorio, polka zakochana w Kolumbii postanowiła podzielić się ze znajomymi filmami, które oglądała mieszkając w Manizales i w Bogocie. Wybór jest całkowicie subiektywny, ale stanowi przegląd różnych gatunków i tematów i  ma na celu zdekonstruowanie stereotypów i wzbudzenie ciekawości chęci do dalszych poszukiwań.
Jako stała bywalczyni Sol y Sombra Tapas Bar (często spotykają się tam mieszkający w Warszawie Latynosi i Hiszpanie) Ula namówiła właściciela, żeby użyczył jej rzutnika. To całkowicie prywatna inicjatywa, ale działa. Co poniedziałek w barze zbiera się kilkanaście osób, które oglądają kino kolumbijskie i rozmawiają przy piwie. W międzyczasie bar funkcjonuje normalnie, przy stolikach w głębi serwowane są dania kuchni hiszpańskiej, toczą się rozmowy a zapatrzona w ekran grupa siedząca przy wejściu wydaje się nikomu nie przeszkadzać. 


Do tej pory Ula i jej znajomi pokazali: Los colores de la montaña (reż. Carlos Arbelaez), El Carro (reż. Luís Orjuela), La vendedora de rosas (reż. Víctor Gaviria), Rosario Tijeras (reż. Oscar Lopez) oraz Como el gato y el ratón (reż. Rodrigo Triana).
Przed nami- pon. 17.12 godz. 20
La estrategia del Caracol (reż. Sergio Cabrera ).  Film w wersji oryginalnej z napisami po angielsku, więc wklejam link do opisu i zwiastuna po hiszpańsku.
To ostatni pokaz w tym roku. Co będzie dalej? Nie wiadomo. Może znajdą się jeszcze jakieś filmy z Kolumbii, może zmieni się kraj, którego kinematografia będzie prezentowana. Będę Was informować na bieżąco o zmianach. Od stycznia zaglądajcie w poniedziałki do Sol y Sombra, na pewno coś ciekawego będzie się działo. 

Sol y Sombra Warszawa, ul. Grzybowska 2/16
http://www.facebook.com/tapasbarsolysombra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz