Bzik na Pinterest

sobota, 17 listopada 2012

Spektakl Materia Pri​ma w Teatrze Łaźnia​ Nowa w Krakowie​

Wpis gościnny działu promocji IC w Krakowie:
 

Zapraszamy na spektakl Materia Prima w teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie.
MATERIA PRIMA
Tekst i reżyseria: Itsaso Arana, Pablo Fidalgo, Violeta Gil i Celso Giménez
Występują: Ginebra Ferreira, Gonzalo Herrero, Siro Ouro i Candela Reci
Zespół La Tristura jest uznany za jeden z najciekawszych na hiszpańskiej scenie teatralnej, a „Materia Prima” to jeden z ich najbardziej kluczowych projektów, pokazujący w pełni specyfikę ich scenicznego języka.
Spektakl „Materia Prima” jest rezultatem długich rozważań nad dziedzictwem, edukacją i przyszłością rozpoczętych w 2004 roku. Czterej dorośli członkowie zespołu “La Tristura” postanowili oddać swoje role jedenastoletnim dzieciom.
„Pomyśleliśmy, że te dzieci mają coś do powiedzenia dorosłym. Ich życie jest bardziej związane fizycznością, z ciałem, skórą, czyli tym, co jest najważniejsze w życiu. Każde z nich gra naszą rolę, ale robią to znacznie lepiej, są bardziej żywiołowi, odważni i w pewien sposób olśniewający” powiedział Pablo Fidalgo, jeden z członków La Tristury.
Sceny i teksty rozgrywające się na scenie to żywe działania teatralne młodych jedenastoletnich aktorów. Bohaterowie stojący jeszcze przed nieskończonymi możliwościami stania się takim człowiekiem, jakim zechcą, przekonują nas, że my również jesteśmy dziećmi, uczą nas pamiętać i myśleć.
Czy ich punkt widzenia nas przestraszy?
Czy zdziwi nas ich dorosły język i dojrzałość?
Czy w dzisiejszych czasach coś jeszcze może nas zaskoczyć?
Spektakl był nominowany do nagrody Max (najważniejsza hiszpańska nagroda teatralna) za rok 2011 w kategorii Spektakl – Odkrycie.
                                                      Spektakl nurtu teatru granicznego, daleki od prostej rozrywki. El País
Spektakle:
24 listopada 2012 godz. 17:00
25 listopada 2012 godz. 19:00
 
Współorganizatorem projektu jest Ministerstwo Edukacji, Sportu i Kultury Królestwa Hiszpanii INAEM, Ambasada Hiszpanii w Polsce oraz Instytut Cervantesa w Krakowie.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz