Bzik na Pinterest

sobota, 17 listopada 2012

Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW kończy 40 lat!W poniedziałek 19.XI w Audytorium Maximum (Kampus Główny)
Krakowskie Przedmieście 26/28
rozpoczynają się obchody 40-to lecia Iberystyki UW. 

Potrwają do 23.XI  trakcie będzie można wziąć udział w sesjach naukowych, warsztatach tanecznych, spotkaniach i przyjęciach fundowanych przez ambasady i pokazach filmów. Iberystyka zaprasza również na również wystawy i recitale poezji śpiewanej.


Motywem przewodnim sesji naukowych i spotkań jest prezentacja wybitnych osobistości  z krajów hiszpańsko i portugalskojęzycznych. Również tej tematyce poświęcona jest wystawa „Laureaci literackiej i pokojowej nagrody Nobla z krajów obszaru języka hiszpańskiego i portugalskiego – nagrodzeni i zasługujący na nagrodę”, którą będzie można obejrzeć w Audytorium Maximum.
W przyszłym tygodniu odbędą się także spotkania poświęcone praktyce przekładu literackiego i kalendarzom Ameryki Prekolumbijskiej.
Podczas obchodów można się będzie również zapoznać muzyką regionów Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej.

Kalendarium imprezy jest bardzo bogate. Dokładny program obchodów, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, jest dostępny pod tym adresem:

Uroczystość rozpoczęcia obchodów uświetni koncert flamenco, który serdecznie polecam,
https://www.facebook.com/events/300568883381592/  a w dniu kończącym cykl imprez związanych z 40-leciem Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich koncert da João da Sausa 
http://pl.myspace.com/joaodesousamusic promowany w Polsce przez http://iberiarecords.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz