Bzik na Pinterest

niedziela, 11 listopada 2012

Poznański Festiwal Kultury Hiszpańskiej ¿Qué pasa?W Poznaniu Szkoła Językowa Kontakt Español już po raz dziesiąty organizuje festiwal ¿Qué pasa? Festiwal odbywa się dwa razy do roku, w marcu i w listopadzie.
Dowiedziałam się o nim już w trakcie trwania imprezy (8.11-18.11), więc nie mogę się podzielić wiadomością o fajnych seansach filmowych w poznańskim kinie Muza, ale jeszcze zostało kilka wydarzeń, w których warto uczestniczyć.

W poniedziałek (12.11)
·        W godz. 17:00-18:00, w Polsko-Niemieckim Centrum Akademickim, na Politechnice Poznańskiej ul. Jana Pawła II 28, obok DS. nr.1  odbędzie się wykład o Ruchu Oburzonych w Hiszpanii

·        La Boca Cafe, ul. Karola Libelta 29/1 godz. 21:00-22:30 zaprasza na opowieść o Yerba Mate i pokaz jej parzenia, oraz wykład o tangu połączony z lekcją prowadzoną przez  Hermesa Cristiana Rubina z Argentyny.


·        W godz. 21:15-23:00 w Old School Pub Piwomania, pl. Bernardyński 2/2,  lektorka KONTAKT CJO Beata Klimowicz Gębarowska i Piotr Gębarowski opowiedzą o tym jak zorganizaować podróż w odległe zakątki świata, na przykład do Ameryki Południowej.

We wtorek warsztaty kulinarne, których tematem przewodnim jest oliwa z oliwek, spotkanie podróżnicze poświęcone górom Peru.

We środę warsztaty, których uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w produkcji szablonów i dekoracji eko-toreb, prezentacja multimedialna o kulcie piękna w Ameryce Łacińskiej, oraz lekcja tanga.

Czwartkowe wydarzenia będą poświęconej kulturze regionu portugalskojęzycznego: nauka języka i capoeiry, oraz spotkanie przybliżające Portugalię.

W piątek spotkanie związane z twórczością meksykańskiej pisarki Eleny Poniatowskiej, degustacja win hiszpańskich, impreza z bachatą w roli głównej i w tle.

W sobotę odbędą się warsztaty językowo-kulturowe dotyczące Katalonii.

W niedzielę (18.11), zamykająca festiwal degustacja produktów z Hiszpanii.

Więcej informacji znajdziecie na stronie  http://www.quepasa.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz