Bzik na Pinterest

czwartek, 9 sierpnia 2012

Ta sobota zapowiada się upojnie.


W Warszawskim sklepie Bogedas Santa Rufina na Ochocie, ul. Bohdanowicza 3 w godzinach 12-20 odbędzie się degustacja połączona z promocją białego i różowego wina - Verdejo i Rosado.

Ponieważ te spotkania mają charakter cykliczny, miałam już okazję być na kilku i muszę powiedzieć, że zdecydowanie różnią się od innych imprez winiarskich. Przede wszystkim są organizowane w siedzibie firmy, dzięki czemu atmosfera jest bardzo ciepła. Sklep na Bohdanowicza jest niewielki, bardzo przytulny i zaskakująco pojemny. Przychodzą stali klienci i znajomi. Nieznajomi również są mile widziani. Wstęp jest bezpłatny, a stół zastawiony przygotowanymi na miejscu hiszpańskimi przekąskami i sprowadzanymi z półwyspu delikatesami, które sklep ma w ofercie. Można nie tylko skosztować przysmaków, sangrii przygotowanej na tę okazję, czy win, których dotyczy promocja, można też poćwiczyć swój hiszpański, ponieważ ekipa Bodegas Santa Rufina jest międzynarodowa, a co za tym idzie ma wielu znajomych polsko i hiszpańskojęzycznych. Gospodarze dla każdego znajdą chwilę i dla każdego znajdzie się miejsce. Wina i smakołyków też nie zabraknie.
Ja bardzo miło wspominam poprzednie degustacje i już szykuję się na tę sobotę.


Natomiast o 14 rozpoczyna się inna impreza winiarska. W Cudzie nad Wisłą, w cudnym winebarze Bardeaux można, nie ruszając się ze Starego Kontynentu, podbić Nowy Świat. Kilku importerów, między innymi Estancia del Vino, przedstawi trunki z różnych krajów i kontynentów, tutaj wspomnę o Chile i Argentynie. O godz. 17 degustację komentowaną na temat Chardonnay poprowadzi Wojciech Bońkowski. Wstęp 25 pln. Organizatorzy obiecują 15% zniżkę na wino, podejrzewam, że honorowaną raczej przy większych zamówieniach (np. od trzech butelek). Przekonam się pojutrze. 
http://www.facebook.com/events/208369672625899/

Wyjątkowo wybiorę usługi ZTM, ponieważ przemieszczanie się rowerem z jednej degustacji wina na drugą jest zdecydowanie niewskazane. Zdjęcie Winebaru autorstwa Macieja Krügera zostało pobrane z Winebar Bardeaux na Facebooku
Zdjęcia wina marki Viña Rufina, pochodzi ze strony fb dystrybutora
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz