Bzik na Pinterest

czwartek, 30 sierpnia 2012

Mal día para pescar - Zły dzień na wędkowanieMal día para pescar, znany też jako Bad day to go fishing w reżyserii Álvaro Brechnera to hiszpańsko-urugwajska kooprodukacja. Film był wyświetlany w polskich kinach pod tytułem Zły dzień na wędkowanie. W bibliotece Instytutu Cervantesa w Warszawie jest jedna kopia z napisami po angielsku.
To nie jest film sensacyjny, a jednak cechuje go wręcz  po mistrzowsku zbudowane napięcie, które rośnie z każdą sceną. To gorzka komedia o konflikcie interesów, grze pozorów i sile woli, uporze (bo to nie to samo). Zakończenie przewrotne i zaskakuje. Kolejny plus tej produkcji, to obsada Jouko Ahola jest tak autentyczny, tak przekonywujący w roli niezbyt błyskotliwego, boleśnie doświadczonego przez życie, rozczarowanego zapaśnika, że nie można go nie żałować i nie można się go nie bać. Gary Piquer w roli agenta również daje popis możliwości aktorskich. Na Warszawskim Festiwalu filmowym w 2009 ten film zdobył nagrodę w Konkursie Wolny Duch. Natomiast jego reżyser, Álvaro Brechner w zeszłym roku zasiadał w jury konkursu międzynarodowego na WFF.
Obejrzałam Zły dzień na wędkowanie z zapartym tchem i z… kilkuletnim opóźnieniem. Jeśli jeszcze go nie widzieliście, lub chcecie go obejrzeć jeszcze raz, polecam wizytę w bibliotece IC.
Do końca września obowiązują wakacyjne godziny otwarcia:
poniedziałek - czwartek 09:15 - 13:30 i 14:30 - 18:00
piątek 09:15 - 13:30

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz