Bzik na Pinterest

sobota, 5 lipca 2014

Marlango

Źródło: http://www.marlango.net/es_ES/Fotos

Gdyby nie ich współpraca z Jorge Drexlerem, może jeszcze długo nie wiedziałabym o tym zespole. Moją uwagę przyciągnęło zdjęcie na profilu tego urugwajskiego artysty. Na zdjęciu zobaczyłam kobietę bardzo podobną do pięknej i utalentowanej aktorki, Leonor Watling. Weszłam na profil, potem na stronę.
To ona! Wraz z Alejandro Pelayo y Óscarem Ybarrą od 2005 tworzą zespół Marlango.
Gatunek? Pop z wpływami jazzu i bluesa.

Mają na koncie już 4 albumy z tekstami w języku angielskim: Automatic Perfection (2005) The Electrical Morning (2007), Selection (2007), Life in the Threehouse (2010). Od jakiegoś czasu Leonor śpiewa po hiszpańsku - singiel Dame la razón (2012) i album Un día extraordinario (2012).
Wszystkie utwory, poza pierwszym albumem, można odsłuchać w Spotify. Wyjątkowo bez nachalnych reklam. Jako że bzik jest iberyjski, polecam ostatni album w języku hiszpańskim. Prywatnie, jedna z moich ostatnich ulubionych słuchanek do marzenia.

We wrześniu 2012 kolektyw Marlango zaprezentował podczas Festiwalu Filmowego w San Sebastian wideo –  “Lo que sueñas vuela”, połączenie muzyki i filmu, reżyserski debiut Leonor Waitling (u boku Rómulo Aguillaume). Strona wizualna i fabularna tego klipu jest tak mocna, że przy pierwszym oglądaniu ciężko zauważyć muzykę w tle. Całość i każdy element oddzielnie to cudeńko. Inne wideoklipy można obejrzeć na ich kanale VEVO. Link poniżej. 
Bzik życzy miłego odbioru :)

Polecam ich profile:
Utwory instrumentalne, Alejandro Pelayo można odsłuchać na soundcloud. Podobno dla dzieci… https://soundcloud.com/alejandropelayoBrak komentarzy:

Prześlij komentarz