Bzik na Pinterest

wtorek, 15 lipca 2014

Galicja z końca świata - wystawa / La Galicia del fin del mundo - exposición

Jeśli jesteście lub będziecie w Krakowie, nie przegapcie wystawy Galicja z końca świata w Instytucie Cervantesa. Czynna  26/06/2014 - 15/09/2014 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Instytutu (informacja do zweryfikowania).

Poniższa treść pochodzi ze źródeł IC w Krakowie.

Wystawa Fotografii Adolfo Enriqueza przedstawiająca obrzędy, święta religijne, i pejzaże hiszpańskiej Galicji, zorganizowana we współpracy z Biurem Radcy ds.Turystyki przy Ambasadzie Hiszpanii oraz Xunta de Galicia.
Tak, istnieje inna Galicja… od wieków przyciągająca z fascynującą mocą. Leży w północnozachodniej Hiszpanii, na zachodnim krańcu Europy. Tu właśnie starożytni wyznaczali koniec świata, Finis Terre. A do jej stolicy zmierzają po dziś dzień pielgrzymi szlakiem św. Jakuba. Dlatego od wieków Galicja pozostaje gościnnym krajem.
Obecnie Galicja to kraina łącząca tradycję i nowoczesność. Zielony kraj nad brzegiem błękitnego morza ma wszystko: łagodny klimat, wspaniałe plaże, interior nawadniany tysiącem rzek, historyczny pejzaż, i co najważniejsze, otwartych ludzi.
o artyście:
Adolfo Enríquez (Porto do Son, Galicja, 1965).
Zaczął fotografować przez przypadek, w wieku 14 lat, kiedy jego ojciec przyniósł do domu porzucony przez kogoś aparat Yashica Electro 35. Od tamtego dnia fotografia towarzyszy Adolfo na stałe. Dzisiaj uznany fotografik zafascynowany krajobrazami Galicji. Owoce tej pasji podziwiać można w przewodnikach, czasopismach, na wystawach w całej Europie oraz w książkachW stronę Santiago Sinte Galicia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz