Bzik na Pinterest

poniedziałek, 15 października 2012

Flamenco w Warszawie - wpis gościnny

Tym razem nie jestem autorką wpisu. Wklejam gotową treść i zachęcam do wzięcia udziału w wydarzeniu.

XVI Peña Flamenca „Triana”
   „Entre Triana y Macarena”


 
Peña flamenca to miejce – sanktuarium dla wszystkich miłośników sztuki flamenco. W  każdym większym andaluzyjskim mieście jest ich kilka, a niemal każde małe miasteczko posiada własną. Odbywają się tam cyklicznie koncerty flamenco a wytwarzana przy tej okazji atmosfera zasługuje w pełni na miano specyficznej: artyści na scenie i publiczność na widowni  tworzą jedność, zarówno przez wykonawców, jak i przez słuchaczy przepływa to coś, o czym mówi się  flamenco.

Projekt Peña flamenca „Triana” to próba przybliżenia fenomenu andaluzyjskiej sztuki polskiemu słuchaczowi. Przeniesienie w linii prostej, bez zbędnych fuzji i ulepszeń, wspaniałej atmosfery sewilskich tawern i tablaos (baro – kawiarnie, w których odbywają się koncerty flamenco).
        
W szesnastej już odsłonie tego projektu zapraszamy na koncert z udziałem wybitnych artystów ze stolicy Andaluzji – pięknej Sewilli. Triana i Macarena to dwie słynące z Flamenco dzielnice Sewilli - od zawsze uważane za kolebkę tej sztuki. Zaproszeni artyści pochodzą właśnie z tych miejsc, nic dodać nic ująć - Flamenco prosto ze źródeł !!!
Będą to José Manuel Ramos „El Oruco” - fenomenalny tancerz reprezentujący słynną sewilską szkołę tańca „escuela Farruquera”, dorastając i tańcząc wspólnie z wnukami niezapomnianego, genialnego tancerza Antonio Montoya „El Farruco” oraz śpiewak Francisco Contreras Molina - „Niño de Elche” artysta młodego pokolenia ale już z ogromnym dorobkiem artystycznym (liczne nagrody na prestiżowych konkursach, wydawnictwa płytowe, koncerty na wszystkich kontynentach).
Na scenie towarzyszyć im będą gospodarze Peña flamenca „Triana” , artyści z hiszpańsko - polskiej grupy flamenco „LOS PAYOS” czyli tancerka Marta Robles i gitarzysta oraz pomysłodawca projektu Arturo „El Polaco” Muszyński.

José Manuel Ramos „El Oruco”
(Hiszpania) taniec

Francisco Contreras Molina „El Niño de Elche” (Hiszpania) śpiew

Marta Robles taniec

Arturo “El Polaco” Muszyński
gitara flamenco, kierownictwo artystyczne


20 października 2012 (sobota)
Godz.20.00

Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej
Ul. Szegedyńska 9a
(niedaleko stacji metra Wawrzyszew)

info i rezerwacje :

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz