Bzik na Pinterest

piątek, 13 lutego 2015

15. Tydzień Kina Hiszpańskiego i Bzik Iberyjski cz.2.

Blue Lips to kolejny z ujawnionych już trzech tytułów 15. edycji Tygodnia Kina Hiszpańskiego i zarazem druga mocna propozycja w festiwalowym repertuarze. Tak jak poprzednia, powinna trafić w gusta polskiej publiczności.

Słynne na całym świecie obchody Sanfermines przyciągają do Pampeluny tysiące podróżnych. Wśród nich jest sześcioro bohaterów Blue Lips: Oliver (dziennikarz) i Vittorio (fotograf) przyjeżdżają udokumentować szaloną fiestę. Sagrario wraca po latach do miasta w sprawach rodzinnych. Guido, były gwiazdor piłki nożnej, ma wystąpić w reklamie. Kalari chce spędzić kilka dni ze swoim chłopakiem, a Malena przyjeżdża do szpitala. Ich ścieżki krzyżują się. Przypadkowe spotkania pozwalają im inaczej spojrzeć na własne życie.

Każdą z postaci poznajemy w jej kraju, potem przenosimy się do Pampeluny ogarniętej gorączką zabawy. Film jest doskonałą okazją by z bezpiecznej odległości podejrzeć jak wyglądają obchody San Fermín. 
To, co najbardziej mi się spodobało, to kontrast między dynamicznymi scenami pokazującymi zbiorowe szaleństwo, jakim jest ośmiodniowa fiesta, a tymi intymnymi, opowiadającymi o spotkaniu bohaterów.

Blue Lips 

Hiszpania, Brazylia, Włochy, USA, Argentyna 2014 ǀ '85
Reżyseria: Daniela De Carlo (historia Olivera), Julieta Lima (historia Maleny), 
Gustavo Lipsztein (opowieść o Guido), Antonello Novellino (historia Vittorio), Nacho Ruipérez (wątek Sagrario),  Nobu Shima (nakręcił historię Kalari)
Scenariusz: Daniel Mediavilla, Amaya Muruzabal 
Zdjęcia: Matías Nicolás, Robert Christopher Webb, Fernando Young 
Muzyka: Pedro Bromfman, Christian Laszlo
Występują: Dudu Azevedo, Malena Sánchez, Simone Castano,  Avi Rothman, Mariana Cordero, Keona Cross
Język oryginalny: hiszpański, angielski
Napisy: polskie
Tekst polski: Agata Rudowska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz