Bzik na Pinterest

piątek, 12 kwietnia 2013

CORAZÓN FLAMENCO w COCOdeORO 19.04Nie myślcie, że jestem monotematyczna, po prostu dużo się dzieje w kręgach flamenco w Warszawie i innych miastach. Już jutro, 13.04 o godz.19 rozpocznie się uroczysty koncert Akademii FlamencoArte w ArtBemie. Pisałam o tym wydarzeniu kilka dni temu. 
Tymczasem zachęcam Was do uczestnictwa w kolejnym: 

W piątek, 19.04 od godz. 20 w żoliborskim COCOdeORO będzie można podziwiać kunszt czwórki znakomitych artystów. Nikomu, kto lubi muzykę hiszpańskojęzyczną nie trzeba przedstawiać Magdy Navarrete, śpiewaczki flamenco, nauczycielki śpiewu i liderki zespołu Noche de Boleros. Andrzej Lewocki, to założyciel Lubelskiej Szkoły Flamenco, polski guru gitary flamenco, można pobierać u niego lekcje gry na tym instrumencie. Piękna Anna Iberszer to tancerka, choreografka flamenco i tango a także aktorka współpracująca z Teatrem Narodowym, Teatrem Syrena, Starym Teatrem w Krakowie i Teatrem Polonia. Marek Fedor to współpracujący z wieloma zespołami cajonista i perkusista. Ta czwórka tworzy zespół „CorazónFlamenco” .

Spektakl, na który zapraszają jest próbą przybliżenia polskiej publiczności kultury, ducha i magii flamenco. Na południu Hiszpanii krzyżuje się wiele kultur i te wpływy są wyraźnie wyczuwalne w muzyce regionu. Dodatkowo muzycy zespołu Corazón Flamenco wnoszą swoje doświadczenia i  inspiracje z innych obszarów kulturowych. W Coco De Oro poza flamenco zabrzmią echa bolera, argentyńskiego tanga i rytmów karaibskich. Co ważne, teksty utworów są napisane głównie po polsku, więc grono publiczności może być dużo szersze i możecie zabrać ze sobą znajomych, którzy nie mówią po hiszpańsku.
Przyjdźcie w piątek 19-go na Potocką 14 (róg Mickiewicza). To będzie uczta dla zmysłów. Oto przedsmak.

Bzik jest jednym z patronów tego wydarzenia . Niestety nie powstał jeszcze emotikon dumnie prężącej się chudej piersi (uruchomcie wyobraźnię). Niebawem konkurs, w którym będzie można wygrać zaproszenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz