Bzik na Pinterest

czwartek, 14 lutego 2013

Nagroda dla tłumaczy

Ostatnio zaniedbuję bzika. Mam dużo pracy. Spróbuję lepiej się zorganizować i publikować częściej.
Tymczasem wpis gościnny o nagrodzie, na którą chciałabym kiedyś zasłużyć. Materiały przesłane przez koordynatorkę działań kulturalnych Instytutu Cervantesa w Krakowie.

Instytut Cervantesa w Krakowie z prawdziwą przyjemnością ogłasza kolejną edycję konkursu -dziesiątą, jubileuszową- na najlepsze tłumaczenie literackie z dowolnego z urzędowych języków Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych na język polski. Nagroda jest wyrazem uznania dla zasług i trudu tłumaczy literatury hiszpańskojęzycznej w Polsce.
 Podobnie jak w latach ubiegłych, do nagrody mogą być zgłaszane przekłady opublikowane w roku poprzedzającym, czyli 2012. Nagroda Instytutu Cervantesa w Polsce za Tłumaczenie Literackie 2012 roku zostanie przyznana przy okazji Międzynarodowego Dnia Książki, 23 kwietnia 2013 roku w Krakowie.
Kandydatury winny być zgłaszane do 11 marca b.r. na adres Instytutu Cervantesa w Krakowie (ul. Kanonicza 12, 31-002 Kraków), wraz z krótkim uzasadnieniem i sześcioma egzemplarzami książki. Ze względów organizacyjnych, prosimy również o uprzednie zgłoszenie kandydatur na adres e-mail cracovia@cervantes.pl (temat wiadomości: nagroda za tłumaczenie literackie 2012).
 

Na stronie IC można znaleźć listę laureatów z poprzednich edycji oraz regulamin konkursu.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz